Nowoczesne meble kuchenne - aranżacje kuchni

Białe meble kuchenne

Białe meble kuchenne to klasyka. Każdy z nas, choćby z dzieciństwa, pamięta w ten sposób wyposażone kuchnie, a kredens w tymże kolorze u babci to już z całą pewnością. Białe meble kuchenne do tego stopnia wrosły w nasze tradycyjne wyobrażenia o tym pomieszczeniu, że dla niektórych to prawdziwy szok, gdy u znajomych dostrzegą mniej „ortodoksyjne” kolorystycznie, np. czerń, czerwień, rozwiązania w tym względzie.

Oczywiście, nic nas nie zmusza, aby nasze meble kuchenne koniecznie były białe, ale, szczerze powiedziawszy, takie rozwiązanie ma wiele zalet funkcjonalnych i, powiedzmy, „czystościowych”, których nie zrekompensuje nam to, iż będziemy na topie z nowinkami designerskimi (co oczywiście wywołał ochy i achy znajomych), bo wyposażyliśmy swoją kuchnię w meble koloru burgunda.

Po pierwsze, białe meble kuchenne to jedyny dostępny ratunek dla naszych małych kuchni. Dzięki nim bowiem wydają się one większe (biel optycznie „powiększa” przestrzeń). To ważne, szczególnie dla osób mających klaustrofobiczne poczucie zamknięcia, gdy muszą przebywać na tak niewielkich przestrzeniach.

Po drugie, białe meble kuchenne o wiele łatwiej pobrudzić niż meble w innych kolorach. To nonsens. Brudzą się tak samo. Oczywiście, plama po barszczu ukraińskim będzie bardziej widoczna na białym niż na czarnym blacie, ale w przypadku tego pierwszego szybciej ją dostrzeżemy i usuniemy.

Po trzecie, białe meble kuchenne pasują właściwie do każdej kolorystyki mieszkania, jak wybierzemy. Może to wydać się nieszczególnie wielką zaletą, ale spróbujcie sobie wyobrazić sobie sytuację, gdy zamierzacie przemalować mieszkanie na zielony, a w kuchni macie meble w kolorze czerwonym? Słabo to raczej będzie wyglądać. Z białymi mebelkami nie mielibyście żadnych problemów…

Jak zatem widać, tradycja nie jest zła. Nasze babki i matki nie bez powodu preferowały białe meble kuchenne. Rzecz jasna, nie jesteśmy skazani na nie i jeśli ktoś woli mieć inną kolorystykę w swojej kuchni, to jego sprawa. Niemniej warto pamiętać o tym, co zostało powiedziane powyżej, aby później nie zostać nieprzyjemnie zaskoczonym.

Komentowanie zablokowane